Web Tasarım


Web Tasarım hizmeti ile dış dünyaya ulaşmak artık çok daha kolay ve bir o kadar da az maliyetli br işlemdir. Gelişen dijital dünyanın ticareti de içine almasıyla önemi daha da artan internet siteleri müşterilerinize kendinizi ifade etmenin en kolay yolu haline gelmiş durumdadır.

İhtiyaçlarını iyi analiz etmiş bir firma veya kurum son kullanıcıya ulaşmak için seo uyumlu bir internet sitesiyle hedeflerine çok daha hızlı ulaşabilmektedir. Tabi burada bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmak gereklidir. Herkesin aynı anda arama motoru sıralamasında üst sıralarda olması mümkün olmadığından mutlaka aradaki farklılıklar sıralamayı belirleyecektir. Sıralamada üst sıraları hedeflediği için internet sitesi yapan bir kurumun ilk dikkat edeceği husus sitenin arama motoru optimizasyonuna uygun yapılması olacaktır.

Üstelik bu hizmeti alan kişilerin konuya hakim olması da gerekmemektedir. Çünkü internet sitelerini ölçümleyen bir çok ücretsiz siteye kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Herkes kendi sitesinin durumunu kısa bir araştırma ile anlayabilir. Ve eksiklerini kolaylıkla tespit edebilir. Bunu için google’a sitemin durumu nedir yazması yeterli olacaktır. Bir çok analiz sitesi size yardımcı olacaktır.

Web Tasarım

İyi bir Web Tasarım hizmeti almak


İyi bir web tasarım hizmeti almak tabii ki herkesin istediği bir şeydir. Herkes ödediği ücretin karşılığında iyi bir hizmet almak ister. Ama bu konuda şöyle bir avantaja sahip olduklarını unutmamalılardır ki dijital alanda herşey kolaylıkla ölçümlenebilmektedir. Alınan hizmetin kalitesi görsel olarak olduğu kadar altyapı olarak da iyi olmak zorundadır. Altyapısı kuvvetli bir tasarım ile hedef kitlenize çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Aksi takdirde sitenizi reklam ve benzeri unsurlarla sürekli desteklemeniz gerekecektir. Kaldı ki google reklamları bile sitenizin reklamını yapmak için bazı kriterlere uymanızı isteyecektir. Uzun vadede beklenmesi gereken en önemli faktör organik ziyaretçileri siteye çekmek olmalıdır. Bu durum başarının göstergesi olacaktır. Sitenize organik ziyaretçi akışı altyapınızın iyi olduğunu gösterirken organik ziyaretçiyi sitelerine çekemeyenlerin mutlaka seo optimizasyonlarını gözden geçirmeleri gerekecektir.

Bu da ekstra bir iş ve maliyet olarak site sahibine yansıyacaktır. Yukarıda söylediğimiz gibi iyi bir web tasarım hizmeti almak sizi tekrar tekrar harcama yapmaktan kurtaracaktır. Hiçkimse aynı hizmeti tekrar tekrar satın almak istemez, iyi analiz edilip tasarlanan bir site ile ihtiyaca uygun altyapı seçimi yapılıp kurgulanmış bir hizmet sizi daha sonra defalarca harcama yapmaktan kurtaracaktır.

İnternet sitesi planlama süreci


Bir web sitesi hizmetinde en önemli madde planlamadır. Taraflar karşılıklı olarak beklentileri karşılayacak bir tasarım ortaya çıkarmak için gereklilikleri iyi hesaplamalıdır. Analizi ve kurgusu kötü olan bir site kesinlikle beklentileri karşılama konusunda zayıf kalacaktır.

Planlama esnasında tasarımcı kadar hizmet alan tarafın da ykümlülüklerini yerine getirmesi çok önemlidir. En büyük yükümlülüğü ise tasarımcıya iyi içerik sağlamak olacaktır. Görseli kuvvetli bir internet sitesi içeriği zayıf olduğu takdirde hiçbir işe yaramayacaktır. O halde birinci madde olarak içerik konusu ele alınmalı diyebiliriz.

Sonrasında içeriğe göre bir tasarım yapılarak içeriğin püf noktaları ön plana çıkartılmalıdır. Sitenin renkleri ve konsepti tamamen içerikle alakalı planlanmalıdır. Yapılan tasarım arama motoru optimizasyonuna göre inşa edilip hedeflemeye odaklanılarak seo kısmı devreye alınmalıdır.

Ön kısmı ve alt yapısı tamamlanan projenin yönetim kısmı tamamen kolay kullanım olacak şekilde tasarlanmalıdır. Hazır sistem olsun özel yazılım olsun yönetim paneli her zaman site sahibi için olmazsa olmazlar arasında olmalıdır. Bu da site sahibini kendi işini yönetebilir hale getirecektir.

Son olarak varsa özel fonksiyonlar devreye alınarak projenin hayata geçirilmesi hızlandırılmış olabilir. Planlaması iyi yapılan bir proje zaman ve maliyet açısından site sahibine avantaj sağlayacaktır.

İnternet sitesi planlama süreci
Google seo uyumlu web tasarım

Google seo uyumlu Web Tasarım


Google seo uyumlu web tasarım bugün neredeyse internet sitesi sahiplerinin yapmak istediği bir çalışmadır. Faydaları herkes tarafından kabul görmüş olan bu çalışma ile internet platformunda ki rekabet şekillenmektedir. Doğal olarak herkesin yaptığı veya yapmaya çalıştığı bir uygulamada başarı oranı oldukça düşük olmaktadır. Bunun sebebi de rekabetin büyük olmasıdır.

Bu denli önemli olan ve aynı oranda başarının da zor yakalandığı bu çalışma sistemi kesin kurallarla belirtilmiş ve fazla yoruma açık olmayan bir konudur. Arama motorları istedikleri özellikleri açıkça belirtmektedir. Yapılması gereken kriterlere uymak, kaliteli içerikler oluşturmak, kolay ve anlaşılır olmak, kullanıcı dostu olmak ve benzeri bazı hususlara dikkat etmektir.

Şunu kesinlikle es geçmemek gerekmektedir ki; dijital ortamda rekabette başarının sırrı arama motoru optimizasyonundan geçmektedir. Algoritmalarla uyumlu çalışan internet siteleri her zaman sıralamada üst sırlarda olurlar. İyi bir web sitesi ancak iyi bir optimizasyonla hedeflere ulaşabilir.