0532 205 72 83 info@seoluwebtasarim.com

Sosyal Medya Danışmanlığı


Sosyal Medya Danışmanlığı gelişen internet teknolojileri ve artan internet kullanıcıları ile birlikte popülerlik kazanan bir sektör haline gelmiştir. En çok aranan sektörler arasına girmeyi başaran Sosyal Medya Danışmanlığı en fazla rağbet gören yeni meslekler arasında da yerini almış durumdadır. Bu kadar rağbet görmesinin sebebi ise göz önünde olması ve herkes tarafından kullanılan bir platforma ve kullanıcılarına hitap etmesidir.

Kişilerin, kurumların, markaların ve hatta neredeyse akla gelen her türde ve sektörde kullanıcının gözdesi haline gelen bu platform ile insanlar birbirleriyle çok daha hızlı etkilişime geçebiliyor, bu da insanlara farklı seçenekler sunuyor. Mesela reklam, pazarlama ve kendini daha iyi ifade etme imkanları oluşturuyor. Hal böyle olunca özellikle profesyonel kurum ve markalar için bir Sosyal Medya Danışmanı ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?


Sosyal Medya Danışmanlığı nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir gibi kelimelerin analizlerine baktığımız zaman arama motorlarında çok yüksek bir arama grafiği ile karşılaşmaktayız. Bunun nedeni de daha önce söylediğimiz gibi popüler bir sektör haline gelmiş olmasından kaynaklanmalıdır. Yeni trend meslekler arasında yerini alan Sosyal Medya Danışmanlığı her büyüklükteki işletmelere ve kişilere sayısız imkanlar sunmaktadır.

Buradaq devreye danışmanlık hizmeti girmektedir. Danışmanlık hizmeti ile sosyal medyayı nasıl kullanarak daha fazla fayda sağlayacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Sosyal medya yönetmek çok karmaşık olmamakla beraber iyi analiz edilmesi gerekip üzerine iyi kurgulanmış bir strateji ile yapıldığı zaman başarılı olmaktadır.

Danışmanlık hizmeti ile birlikte sektör analizi, rekabet analizi, etkileşim analizi gibi ölçümler ile beraber raporlamalar da çok önemlidir. Etkileşim raporlaması ve ulaşılan hedef kitle ortalaması en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Web tasarım Google Seo Hizmetleri
Web tasarım Google Seo Hizmetleri

Sosyal Medya Danışmanlığı Yönetimi


Sosyal Medya Yönetimi en etili faktörlerin başında yer almaktadır. Çünkü iyi yönetilebilen bir hesap ile etkileşim gücünüz işlerinize yansıyacaktır. Yönetmek denince içerik paylaşmak akla gelebilir ama bu işin yüzde biridir diyebiliriz. Sosyal medya yönetimi aslında içerik paylaşma değil içeriği pazarlamaktır desek yeridir. Sosyal Medya Yönetiminde etkili faktörler

  • Planlama
  • Strateji
  • Bütçe
  • Güvenlik & Gizlilik
  • İçerik oluşturma
  • Analiz & Raporlama

Sosyal medyanın marka değerine katkısı


Sosyal medyanın marka değerine katkısı birden fazla kategori altında değerlendirilebilir. Sosyal medya öncelikle markalarınızın bilinirliğini arttırır. Bunun yanında müşterilerinize ürünlerinizi sunabilmek için size fırsatlar verir. Bunun yanında dijital pazarlama ile sosyal medya üzerinden belirlediğiniz tüm hedef kitlelere sesinizi duyurmanıza imkan verir, üstelik bunu diğer reklam mecralarına kıyasla çok daha az bütçelerle gerçekleştirmenizi sağlar.

Bir diğer fayda olarak da marka değerine katkısından söz edebiliriz. Marka değerini ve popüleritesini arttırmak adına da bir çok adım atmanıza olanak sağlayan sosyal medya mecraları iyi stratejiler ve planlamalarla markanızı bir adım öne çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Sizi Arayalım