Kişisel Web Tasarım

Kişisel web tasarım çalışmaları her sınıftan insanın başarılı olduğu bir konu hakkında veya kendisini tanıtmak amacı ile yapılan internet sitesi türüdür. Daha çok bir cv olarak kullanılan bu tarz sitelerde insanlar kendileri hakkında detaylı bilgi vermeyi hedeflerler. Kişisel biyografi, portföy, referanslar gibi sayfalarla ön plana çıkan bu siteler günümüzde iş bulmak ve freelance çalışanlar için müşteri bulmak amacı ile tasarlanmaktadır.

Bir sektörde kendisini geliştiren bir kişi iyi bir kişisel web sayfası ile tüm sektöre kendisini gösterme imkanı bulabilir. Başarılarını iyi bir şekilde ifade etmek isteyen freelance ve tam zamanlı çalışan insanlar için tercih edilen bir türdür.

Kişisel web sayfalarının bir diğer türüde blog adındaki bilgi ağırlıklı sitelerdir. Bu tarz sitelerde de site sahipleri belirli konulardaki bilgilerini makaleler aracılığı ile insanlara aktarmaktadır. Günümüzde çok popüler bir hale gelen blog sayfaları iyi içerik üretilmesi halinde sosyal medyanında gücüyle milyonlarca kez görüntülenme alabiliyorlar. Başlı başına bir sektör olan blogger lık makale, foto ve video gibi içeriklerle ciddi erişimlere ulaşabilmektedir.

Kişisel Web Tasarım uygulama süreci

Bu tarz web sayfalarının uygulama süreçleri diğer türlere göre daha hızlı olabilmektedir. Görsel tasarımdan çok içerik olarak önem taşıyan bu sitelerde en önemli unsur yönetim panelidir. İçindeki içerikle var olmaya çalışan bu sitelerde site sahipleri hızlı ve pratik bir şekilde içerik üretebilecek bir sisteme sahip olmak istemektedirler.

Bir diğer önemli unsur ise ön plana çıkartılmak istenen konu veya ürün sayfalarının iyi listelenebilir olmasıdır. Google seo çalışmasının çok önemli olduğu bu sitelerde ele alınan konuların rekabeti ancak iyi bir seo çalışmasıyla yakalanabilmektedir. İçeriğe dayalı bu sistemler altyapı olarak seo uyumlu tasarlandığında iyi içerik üretimi ile seo da kısa sürede üst sıralarda yer alabilmektedir.

Kişisel Web Tasarım fiyatları

Kişisel web tasarım fiyatlarını etkileyen en önemli unsurların başında yönetim panelleri gelmektedir. En çok tercih edilen kişisel sayfalar hazır sistemlerden yapılmaktadır. Buda yönetim paneli maliyetinden kurtulmak için yapılan bir seçimdir.

Ama bir kişisel blog mutlaka arama motoru optimizasyonu üzerine tasarlanmalıdır. İçeriklerini ön plana çıkarmak isteyen blogger lar görsel tasarımdan çok safe ve hızlı çalışabilen tasarımlar tercih etmektedir. Bu da fiyatlarda maliyeti daha da aşağılara çekebilmektedir.