Dinamik Web Tasarım


Dinamik web tasarım altyapı olarak php, asp, .net gibi dillerle oluşturulmuş olan web siteleridir. Bu tarz projeler günümüzde büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Veritabanı üzerine inşa edilen bu siteler yönetilebilir paneli olan ve tasarımcıya ihtiyaç olmadan kolaylıkla güncellenebilen yapıya sahiptirler.

Dinamik deyince ilk akla gelen daha hareketli animasyonlu siteler olabilir fakat burada dinamik kelimesi altyapıdaki kodlama dilinden ve veritabanı kullanımından gelmektedir. Çok dil desteği olan siteler, satış amacı ile kurulan siteler, interaktif özellikleri olan ve son kullanıcıya bazı yetkiler verebilen tasarımlardır.

Dinamik web siteleri içerisine hazır sistem uygulamalarıda katılabilirler. WordPress, Joomla gibi altyapıya sahip siteler de yukarıda saydığımız çoğu özelliği içerisinde barındırmaktadır. Bugün baktığımızda dünyada en çok tercih edilen sistemlerin başında wordpress gelmektedir. Çünkü kolay hayata geçirilip, pratik bir şekilde yönetilebilen bir sistemdir. Ve çoğu ihtiyaca pluginn ler vasıtası ile cevap verebilmektedir. İyi kodlanan hazır sistemlerin arama motoru optimizasyonu sonuçları da çok başarılı olabilmektedir.

Dinamik web tasarım

Dinamik Web Tasarım uygulama süreci


Dinamik yapıya sahip sitelerde uygulama süreçleri, one page ve statik yapıdaki sitelere göre daha fazla zaman almaktadır. Tabi bu vaktin büyük bir kısmı yönetim paneli oluşturma ve bağlantıları ile geçmektedir. Size özel yapılan bir projenin yine size özel bir yönetim paneli olacaksa bu süreyi diğer sitelere göre iki kat arttırabilir. Burada hazır sistemlerin tercih edilmesi süreyi kısaltabilir, ancak iyi analiz edilip tam fayda sağlanabilecek durumlarda hazır sistemler tercih edilmelidir.

Size uymayan bir hazır sistem tercih edip kendinize uyarlamaya çalışmanız size daha fazla zaman kaybettirebilir. Bir başka önemli husus da hazır sistemler olsun özel yazılımlar olsun kod yapısı itibariyle fazla içerik oluşumunun önüne geçmek gerekmektedir. Burada soft bir yapı tercih edilerek gereksiz yüklerden kaçınılmak hazır sistem tercih ediliyorsa gereksiz kod yapılarından kurtulmak gerekmektedir.

Dinamik Web Tasarım fiyatları


Dinamik web tasarım fiyat hesaplaması yapılırken dikkat edilecek ilk husus kullanılacak altyapı olacaktır. Php, asp gibi bir dil ile yazılması veya bir wordpress ve benzeri sistem kullanılması fiyatı etkileyen en büyük etken olacaktır.

Burada şu hataya düşmemek gerekmektedir. Hazır sistem ucuz olacak zaten hazır. Eğer bu mantıkla bir hazır sisteme geçiliyorsa emin olunması gerekiyor ki yanlış adım atılmıştır. Hazır sistemler içlerinde birçok şeye uyumlu kodlarla gelmektedir. Burada tasarımcının sistemi kullanılmayan özelliklerden arındırması gerekmektedir.

Hiçbir zaman hazır sistem ile özel yazılmış bir sistemin kıyaslanmaması gerekse de maliyet hesabı yaparken çoğu firma bu karşılaşmayı yapmak zorunda kalıyor. Burada da uzun vadeli düşünerek doğru karar verilmelidir.

Web yazılım ile özel çözümler


Web yazılım ile özel çözümlere sahip olmak ancak dinamik olarak tasarlanan siteler ile mümkün olmaktadır. Dinamik bir web sitesi ile ihtiyacınız olan tüm özel istekleriniz yerine getirilebilmektedir. Bu tarz web sitelerinin amacı isteklerinize cevap vermektir. İstediğiniz her türlü işlemi yapabileceğiniz internet sitesi türüdür.

Bu web sitelerinin amacı diğerlerine göre farklılıklar göstermektedir. Normal bir internet sitesi kurumsal kimlik, ticari bilinirlik ve benzeri amaçlar güderken dinamik web siteleri özel uygulamaları internet üzerinden yapabileceğiniz projeler olarak da değerlendirilebilir.

Web yazılım olarak da isimlendirilen bu özel yazılımlar size internet üzerinden her türlü projenizi hayata geçirmenizi sağlayacaktır.

seolu web tasarım