0532 205 72 83 info@seoluwebtasarim.com

Dijital Pazarlama


Dijital Pazarlama ile bugün markalar ürünlerini en hızlı şekilde belirledikleri kitlelere sunabiliyor. Çoğalan internet kullanımı ile artık pazarlama da diğer birçok sektör gibi güçlü bir şekilde dijital ortama girmiş bulunuyor. Bu yükseliği öngören ve takip eden firmalar bütçelerini dijhital reklamcılığa kaydırmaya başlamıştır.

Şöyle düşünelim; internete reklam vermiyorsunuz, tv ve yazılı basını kullanıyorsunuz. Hedef kitleniz tüm tv izleyenler yada tüm gazete okuyanlar nı oluyor? bu ne demek ürününüzle ilgili olsun veya olmasın reklamınızı görecek kişileri seçemiyorsunuz. Dijital ortamda reklam verirseniz nasıl olur? Belirleyeceğiniz hedef kitle ile reklamınızı görecek kişileri seçebilirsiniz. Bölgesel seçimlerle, yaş aralıklarıyla, cinsiyet ve gelir aralıklarıyla ve benzeri kriterlerle hedef kitlenizi en küçük ayrıntısına kadar belirleyebiliyorsunuz, bu da sizi gereksiz reklam giderlerinden kurtarıp odaklanmış hedef kitleleri ulaşmayı sağlayacaktır. O zaman dijital reklam gerçekten faydalı diyebiliriz.

Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?


Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır? Digital marketing olarak da bilinen ve müşterilere ulaşmanın en hızlı yolu olarak kabul edilen bu operasyon tamamen bir analiz sistemidir diyebiliriz. Burada önce kendimizi iyi analiz ederek başlayabiliriz. Sonra markamızı ve ürünlerimizi analiz etmemiz gerekmektedir.En son olarak da hedef kitle analizi yapmak gerekmektedir. Bu kadar analiz neden yapılıyor? Doğru stratejiyi belirlemek için.

Stratejisi doğru olan bir pazarlama ile doğru kişilere doğru sitelerde veya sosyal medya mecralarında doğru anahtar kelimelerle ulaşabilmektir. Bunu yapmak içinde yukarıda saydığımız analizlerin doğru yapılması şarttır. Bütçe belirleme ve bütçe kullanımı yapılan analizden sonra yapılmalıdır, eğer bu şekilde yapılalışsa bütçeyi doğru kullanmış sayılmayız. Basitçe örnekleyecek istersen oyun konsolu sattığımız bir web sitesinin reklam çalışmasını yaparken oyun oynayan en fazla kişinin içinde olduğu yaş aralığı belirlenmelidir, tabii ki her yaştan insan oyun oynar ama yüzde seksen 12-28 yaş aralığındaysa bu ayrın bütçemnizin çöpe gitmesine neden olabilir.

Web tasarım Google Seo Hizmetleri

Sizi Arayalım